SHPËRNDAJE

Luis Suarez thote qe Neymar ka bere gjithcka qe ka mundur per te “forcuar” nje rikthim tek tij tek Barca ne kete vere, derisa PSG refuzoi te gjitha perpjekjet e Barca’s.

Suarez ende mban shoqeri te mire me Neymar’in, i cili u larguar per PSG-ne ne 2017-ten. Se bashku me Messi’n, ata kane nje grup ne Whatsapp derisa flasin me raste.

Ne nje nga intervistat e fundit per Fox Sports, Suarez flet per kete derisa thote:

“Ne flasim ne grup kohe pas kohe, por jo edhe aq shume.”

“Tani pak me shume sepse gjerat jane qetesuar. Ka qene e veshtire sepse Ney po perjetonte nje situate te komplikuar keshtuqe ne deshiruam te respektojme kohen dhe hapesiren e tij.”

32 vjecari Suarez thote se nuk ka nervoz drejt Neymar’it per shkak se u largua nga Barca para 2 vitesh, derisa ai mendoi se eshte me e mira, sikur qe mendon tani qe eshte me e mira te kthehet ne Camp Nou:

“Ne kemi biseduar me Neymar’in kur ai deshironte te largohej ne fillim nga Barcelona. Te gjithe e dinin se ai deshirohej te largohej. [Une dhe Leo] i treguam se nuk do te kete klub me te mire ose [me shume shanse] per te fituar cmime sesa ketu.”

“Por ai e kishte marre vendimin e tij. Ne ate moment, ai vendosi per ate qe eshte me e mira per te. Tani, vendimi i tij ishte te provonte dhe te bente gjithcka qe mundi te kthehej prapa.”

Derisa, ne kete interviste ai pyetet edhe per Ansu Fati’n, 16 vjecarin i cili u be lojtari me i ri ne histori te Barca’s qe shenon gol ne La Liga, ne ndeshjen kunder Osasuna’s:

“Ansu erdhi te stervitej nje dite para debutimit te tij dhe menjehere ajo qe l’a pershtypje ishte besimi qe kishte per te kaluar kete sfide.”

“N’a befasoi pershkak te moshes se tij. Lojtaret me te vjeter duhet t’a mbeshtesin ate keshtuqe ai te vazhdoje te beje ate qe po ben dhe te mos e ndryshoje menyren e tij te te luajturit.”

“Normalisht se e shikojme me ndryshe ate, por ne provojme te bejme shaka me te keshtuqe ai te ndihet me rehat.”

“Griezmann eshte shume “pertoke” ne zhveshtore. Ketu te gjithe jemi te njejte. “

/bmshqip.com

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.