SHPËRNDAJE

Lajm shume i keq per Barcelona’n. Mesfushori Brazilian i Barca’s, Arthur Melo ka pesuar nje lendim.

Sipas nje qendrimi zyrtar nga Barca, Arthur kreu testet te premten gje qe konfirmuan lendimin e tij perpara nje muaji deciziv te Barca’s, nje kohe shume te keqe per t’u lenduar.

Kohezgjatja e lendimit do te jete 3-4 jave, derisa kaq do t’i mjaftojne per t’u rikuperuar nga problem me muskujt e prapem te kofshes.

Arthur pritet te mungoje ndeshjet ne La Liga kunder Bilbao’s, Valladolid dhe Sevilla’s, derisa edhe ate ne Ligen e Kampioneve kunder Lyon.

Ai gjithashtu pritet te mungoje ne ndeshjen gjysem-finale kthyese kunder Real’it ne Bernabeu, derisa synon (edhe pse shume veshtire) te kthehet ne ndeshjen ne La Liga kunder Real Madridit perseri, pas 3 ditesh.

Realisht, Barca e sheh Arthur’in te jete ne 100% e tij kunder Vallecano’s me 10 mars dhe te jete plotesisht gjithashtu edhe per Lyon (13 mars).

Valverde tani e ka nje problem shume te madh derisa mbetet pa njerin prej lojtareve kyc. Bashke me Busi’n dhe Rakitic, Arthur ishte lojtari qe ka luajtur me se shumti ne mesfushe.

Tani mund te luaj edhe Vidal me shume, apo Alena. Gjithashtu mund te shohim edhe Coutinho’n ne mesfushe. /bmshqip.com

SHPËRNDAJE