SHPËRNDAJE

FC Barcelona nuk ka te ndalur ne kete merkato te janarit. Tani sapo ka bere zyrtare edhe nje transferim tjeter.

Nuk mbajme mend qe kur kemi pare nje Barcelone kaq aktive ne merkato sesa ne kete qe pritet te mbyllet sonte.

Nje tjeter brazilian do t’i bashkohet Barca’s.

FC Barcelona ka arritur marreveshje me lojtarin e Atletico Mineiro’s (nga Brazili) per transferimin e Emerson’it, lojtar qe do t’i bashkohet klubi me 1 qershor te 2019-tes, pra ne vere.

Barca do te paguaje 12 milion euro per 20 vjecarin, i cili do te nenshkruaje kontrate deri me 2023/24.

Emerson luan si mbrojtes i krahut te djathte dhe krahasohet shume me Dani Alves. /bmshqip.com

SHPËRNDAJE