Ballina Konferencë për shtyp Ernesto Valverde ne konference per shtyp para ndeshjes kunder Vissel Kobe

Ernesto Valverde ne konference per shtyp para ndeshjes kunder Vissel Kobe

SHPËRNDAJE

FC Barcelona, neser me fillim nga ora 11:00 e mengjesit ne vendin tone, do te luaje miqesoren e dyte dhe te fundit ne Japoni kunder Vissel Kobe.

Ne nderkohe ne konference per shtyp kane dalur Valverde dhe Busquets nga ana e FC Barcelona’s, dhe fatkeqesisht kurre nuk do t’a kishim menduar se do t’a thoshim, Andres Iniesta nga ana e Vissel Kobe’s.

Megjithate, ketu mund te gjeni disa pika kyce nga konferenca e Valverde’s:

“Ne gjithmone duhet te permisohemi dhe ne mund t’a bejme kete.”

“Ka pasur disa momente ne sezonin e kaluar ku kemi qene te shkelqyeshem, pervec ne momentin e fundit.”

“Ideja eshte te vazhdojme te bejme ate qe n’a bene me te forte dhe te permisojme pikat e dobeta tona.”

“Eshte e vertete se ne krahun e majte te mbrojtjes kemi disa probleme dhe eshte e mundshme qe dikush do te transferohet aty. Jemi te hapur ndaj merkatos dhe do te shohim se cfare do te ndodhe.”

“Pique nuk do te luaje neser pershkak te nje shqetesimi qe ka ne muskuj, do te jete jashte vetem si mase paraprake.”

“Ne sapo kemi filluar parasezonin dhe kemi qene ne Japoni vetem per nje jave dhe ende duhet te bejme pergatitje fizike, te punojme ne taktika dhe te pershtatim lojtaret e rinje.”

“Neser do te provojme te luajme nje loje te mire dhe shpresojme qe publiku t’a shijoje. Jemi shume falemnderues ndaj kesaj mundesie.”

/bmshqip.com

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.