SHPËRNDAJE

Barcelona neser do te luaj ndeshjen e pare ne Camp Nou sa i perket sezonit te ri te Liges se Kampioneve 2019/20.

Nje dite perpara ndeshjes se Liges Kampioneve trajneri Ernesto Valverde dhe nje lojtar i skuadres (kesaj rradhe Antoine Griezmann), dalin ne konferenc per shtyp.

Griezmann ishte ai qe filloj i pari: “Ndeshjet e Liges se Kampioneve jane gjithmone speciale. Do te mundohemi te fitojme ne menyren me te mire dhe t’i marrim 3 piket qe na nevojiten shume”.

“Fakti qe po kemi mungesa te shumta dhe qe nuk jemi i gjithe ekipi gati i ben gjerat me te veshtira. Mungesa e Leo Messi dhe Ousmane Dembele nuk jane aspak lajme te mira asnjehere”.

“Sigurisht qe ndjehem rehatshem por besoj se duhet te permiresohem me levizjet qe kam. Jam i mire me topin por po me mungojn disa gjera qe tregojn Griezmann-in e vertete. Te gjithe duhet te dine se jam duke ardhur!”

“As une e as Messi nuk flasim aq shume, eshte e veshtire te bisedojm. Por une vecse kam pergaditur ‘mate’ (caj) per ate, se shpejti do te jete edhe me mire po shkojme ne rrugen e duhur. Ai gjithashtu ka qene i lenduar, eshte e komplikuar kjo gje. Ka akoma kohe qe te permiresojme lidhjen tone ne fushe”.

Image result for messi and griezmann

“Dembele po vjen me heret ne trajnime qe te jete sa me i pergaditur. Ai kujdeset mire per veten, por kur ju kaloni neper disa faza te lendimeve eshte e veshtire per te dal jashte. Ai ka mbeshtetjen time te plote, te Valverde dhe gjithe ekipit”.

“Te fitosh Ligen e Kampioneve eshte nje enderr qe githsecili prej neve e ka dhe eshte nje objektiv e jonja. Shpresojme qe neser te jete nje nate e mrekullueshme”.

“Te luaj ne anen e djathte? Une sapo jam transferuar ketu dhe po beje me te miren qe t’i ndihmoj bashkelojtaret e mi. Une e di se pergjigjjet e mija jane nganjehere te merzitshme por nuk mund te them me shume”.

“Fitorja qe e morem kunder Getafe ishte mjafte e rendesishme, nuk kemi qene aq te mire jashte shtepis dhe ajo fitore do te na motivoj me shume”.

“Inter? Conte punon shume per ekipin e tij. Neser do te jete nje ndeshje mjafte e veshtire, do te na duhet nje loje shume e mire qe t’i marrim 3 piket”.

“Une jam shume i lumtur ketu, njesoj eshte edhe faimlja ime. Une mesoj gjera te reja se si mund te pergaditem per nje ndeshje, eshte nje vizion tjeter qe ka futbolli”.

“Mikepritja ne Camp Nou ka qene e mrekullueshme, tifozet duke brohorisur emrin tim, shpresoj qe t’ua rikthej kete dashuri edhe une atyre”.

“Deshiroj qe te luaj cdo ndeshje, cdo minute qe te jem i rendesishem per kete skuader”.

SHPËRNDAJE