SHPËRNDAJE

Barcelona me fillim nga ora 21:00 do te luaj ndeshjen e saj te rradhes kunder nje kundershtari aspak te lehte, behet fjale per FC Sevilla.

Trajneri Ernesto Valverde ka dhene dje konferencen e tij per shtyp, ndersa sot e kemi perkthyer dhe me poshte mund t’a gjeni ate:

“Eshte gjithnje nje ndeshje intenzive ndaj Sevilla. Kane filluar sezonin shume mire, sidomos jashte shtepis. Duken shume te sigurte. Kjo do te jete nje ndeshje e veshtire, per arsyje se top ekipet e liges kane pothuajse pike te njejta”.

“Todibo ose De Jong ne mbrojtje? Po, ne kemi lendime dhe keta dy lojtar jane disa nga mundesit, por ka edhe mundesi te tjera per ne”.

“Ansu Fati? Ai dukej mire ne seancen stervitore. Mendojm se ai eshte i gatshem per te luajtur”.

“Valdes? Nuk kam shume per te thene rreth kesaj ceshtje pasi qe nuk e di lajmin e plote”.

“Suarez dhe Messi jane te gatshem perseri, po e tregojn kete ne stervitje dhe ndeshje. Kane pasur veshtiresi me lendime kete sezon por sa me shume qe te luajn aq me te mire do te behen”.

“Rotacione mbi Dembele dhe Griezmann? Sigurisht qe cdo ndeshje eshte e ndryshme nga tjetra, ata edhe mund te luajn se bashku perpos tjerash”.

“Mundesi te pakta ne mbrojtje? Ne kemi opsione te ndryshme, Semedo, Roberto, Wague dhe Alba *edhe pse ishte i lenduar ka mundesi qe ai do te luaj*”.

“Todibo? Ai eshte i fuqishem dhe gjithashtu i shpejte. Nuk ka frike nga kundershtari, nuk ka luajtur shume me ne mirepo deri tani ka treguar kualitetet e tij me cfare ka bere”.

“Kemi shume mesfushore. De Jong ka treguar shume gjera ne kete klub, duam te kemi me shume dinamik ne ekip. Arthur gjithashtu eshte ne nje nivel te larte. Konkurrenca nuk eshte asnjehere e keqe”.

“Po kemi disa probleme te vogla ne ndeshje tani, por do te mundohemi ne ndeshjen e sotme te vazhdojme perpara”.

SHPËRNDAJE