Ballina Konferencë për shtyp Konferenca e plote e Sergi Busquets perpara ndeshjes kunder Chelsea’s!

Konferenca e plote e Sergi Busquets perpara ndeshjes kunder Chelsea’s!

SHPËRNDAJE

Busquets ne konferencen e sotme per shtyp duket shume optimist dhe me i entuziasmuar se kurre per fitoren. Ju ftojme ta lexoni se cfare thote ai:

“Neser do te jete nje ndeshje e veshtire, Chelsea jane nje ekip shume kerkues. Ne do te provojme te mbajme topin dhe te shkojme per fituar. Ne do te fitojme.”

“Iniesta na jep neve shume brenda dhe jashte fushes. Ne shpresojme qe ai te jete gati per neser, pas stervitjes se sotme do ta dijme.”

“Ne e dijme se cfare po ndodh me Andre Gomes. Ne gjithmone kemi provuar ta ndihmojme ate dh eta keshillojme. Ne duhet te ndermarrim hapa perpara dhe te jemi me pozitiv.”

“Willian na ka shkaktuar shume probleme ne ndeshjen e pare, por ata kane lojtar shume te mire keshtuqe ne duhet te mbrohemi si nje ekip.”

“Neymar? Ai vendos te ardhmen e tij. Nuk do te flas per kete subjekt. Edhe nese kam folur me Neymar, nuk do te iu tregoja.”

“Ne shpresojme qe Messi do te motivohet neser pas penaltise se humbur ne 2012. Ai ka pushuar mire dhe ne e dijme se ai do te beje dallimin neser, sikur qe e ben gjithmone.”

“Ne nje klub si Barcelona ka shume gjera qe te determinojne suksesin.”

“Liga e Kampioneve eshte shume e veshtire per t’u fituar. Ne jemi rritur shume mire por eshte veshtire te fitosh ne Evropa. Ne lige niveli i vazhdueshmerise se fitoreve eshte spektakolar, por eshte shume e ndryshme. Ne deshirojme t’i fitojme te gjitha kompeticionet.”

 

“E shoh Dembélé’n shume mire, do te adaptohet sepse eshte i ri dhe i hapur. Ai eshte lojtar qe ka shume kualitet dhe mund te beje dallimin ne cdo moment. Ne i besojme aftesive te tij.” /bmshqip.com

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.