Ballina Konferencë për shtyp Konferenca e plote e Valverde’s perpara ndeshjes me Chelsea’n: “Messi eshte i...

Konferenca e plote e Valverde’s perpara ndeshjes me Chelsea’n: “Messi eshte i motivuar dhe i lumtur.”

SHPËRNDAJE

Ju ftojme te lexoni konferencen e plote te Valverde’s perpara ndeshjes kunder Chelsea’s. Duket shume i entuziasmuar:

“Iniesta? Ka bere nje pjese te stervitjes mbreme pa probleme, varesisht se sa rreziku eshte i madh ne do te vendosim. Eshte nje ndeshje e rendesishme por lojtari duhet te jete ne 100% e tij.”

“André Gomes ka bere nje veprim te guximshem duke treguar dobesite e tij por nuk eshte lojtari i vetem qe ndjehet ashtu. Ne kemi kaluar shume ceshtje por duhet shkoni perpara. Kam four me te disa here per ceshtje te ndryshme dhe gjithmone provoj te ndihmoj lojtaret e mi.”

“André Gomes eshte gati per te startuar neser nese arrin te hyje ne listen e lojtareve.”

“Duhet te iu kushtojme vemdnje detajeve te vogla pasiqe ato mund te vendosin keto lloj te ndeshjeve. Rezultati actual eshte i mire por do te jete e veshtire per ta mbrojtuar ate.”

“Willian po shenon shume lehte. Ai eshte nje lojtar qe duhet t’i kushtojme kujdes sepse e ka aftesine per te goditur. Ai eshte ndoshta ne formen me te mire te sezonit.”

“Incidenti ne Greqi? E di se cfare ndodh ne Greqi, normalisht. Ndeshjet derbi jane shume te veshtira pasiqe percillen me shume passion. Kam luajtur disa ndeshje ne kete nivel dhe e di se si eshte situate ne fushe.”

“Ndeshjet kualifikuese jane shume te rendesishme. Neser, nje nga ekipet do te largohet dhe kjo te ben te mendohesh.”

“Dembele? Ne Malaga ai ka bere nje performance shume te mire, e verteta eshte se ai ka dicka ndryshe nga te tjeret dhe mund te na jep shume. Ishte nje tjeter hap per suksesin e klubit ajo ndeshje.”

“Arthur eshte nje lojtar qe klubi e ka percjellur per nje kohe te gjate dhe mund te aktivizohet opsioni i blerjes ne te ardhmen, do te shohim nese do te behet. Ai eshte nje lojtar entuziasmues per te ardhmen por neser kemi nje ndeshje dhe nuk mund te flas per nje gje afatgjate.”

“Mendojme se nuk do te kete probleme per Roberto’n qe te luaj neser.”

“Messi eshte i lumtur dhe e shoh te motivuar sikur te gjithe lojtaret e tjere. Ai ka nje motivim te vecante.”

“Nese ne mbesim 0-0, ne do te shkojme ne raundin tjeter por kjo nuk do te thote qe kemi tradhetuar stilin tone. Chelsea mbrohet shume mire dhe eshte veshtire te thyhen linjat.” /bmshqip.com

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.