SHPËRNDAJE

Në ora 21:00 Barcelona do të luaj sot kundër Inter Milanit në javën e dytë të UEFA Champions Ligës.

Të dyja ekipet do të kërkojnë fitoren e parë në këtë kompeticion pasi që barazuan në ndeshjet e tyre të para. Interi kundër Slavia Prague 1-1 dhe Barcelona kundër Dortmundit 0-0.

Kështu ne kemi vendosur të ju përmbledhim një analizë para ndeshjes siq e bëjmë pothuajse me të gjithë kundërshtarët këtë sezon.

Ekipi italian pritet të luaj me kundërsulme të shpejta, pasi që Barcelona do të ketë sigurt më shumë posedim të topit.

Conte nuk është një trajner që luan një futboll shumë ofenzivë por është një tranjer shumë taktik, i cili mund ta kthejë ndeshjen komplet në anën tjetër. Prandaj pritet që ekipi i tij të luajë me tre qendër mbrojtës, dy mbrojtës anësorë më të avansuar dhe me tre mesfushorë. Figurat kryesore pritet të jenë Brozovic dhe Sensi.

Formacioni Zyrtar i Interit

Rezervat e Interit do të jenë

  • Biraghi C.
  • D’Ambrosio D.
  • Esposito S.
  • Gagliardini R.
  • Padelli D. (G)
  • Politano M.
  • Vecino M.

Formacioni Zyrtar i Barcelonës

Linqet e ndeshjes

SHPËRNDAJE