SHPËRNDAJE

Barcelona B ka mposhtur Levante B ne ndeshjen e 6-te ne kuader te Segunda Division B fale golave te Abel Ruiz dhe Alex Collado. Ne vecanti goli i dyte ishte shume i vecante.

Collado ka pasur nje start te mire te ketij sezoni, duke shenuar 2 gola dhe duke asistuar 2 here ne 5 ndeshje.

Ne vitin e kaluar, Ernesto Valverde i dha shansin te debutante 20 vjecarit per ekipin e pare ne ndeshjen kunder Celta Vigo’s.

Goli i Collado’s beri xhiron e kesaj jave pa pike dyshimi derisa ishte i mahnitshem dhe me te vertete pa fjale. Shikone videon:

Per momentin, ekipi B i Barca’s ndodhet ne vendin e 5-te me 11 pike te grumbulluara pas 3 fitoreve, 2 barazimeve dhe 1 humbje.

Ne kete sezon, djelmoshat nga B-ja jane te vendosur te luftojne per nje promovim ne Segunda Division. /bmshqip.com

SHPËRNDAJE