SHPËRNDAJE

Pushimet jane koha qe te gjithe ne presim dhe gezohemi kur vijne, por te kesh fatin te kalosh ato me lojtarin me te mire qe ka pare bota e futbollit ndonjehere do t’i bente ato shume te vecanta.

Megjithate, kete e ka pasur fatin te perjetoje anglezi, 11 vjecari, Mackenzie O’Neil, i cili gjate pushimeve takoi Messi’n dhe nder te tjerash luajti futboll me te ne plazh.

Mackenzie O’Neill ishte se bashku me familjen e tij ne Antigua derisa nje burre i’u afrua atij dhe i kerkoi atij qe te luante futboll, e ai burre ishte babai i Leo’s, Jorge Messi.

“Messi ishte me familjen e tij ne plazh. Une isha me timen dhe fillova te luaja vetem me top.”

“Babai i tij, Jorge, me gjuajti nje top drejt meje dhe me kerkoi nese deshiroja te luaja me ta dhe pastaj ne luajtem me Thiago’n dhe Messi’n per 45 minuta.”

“Thiago eshte nje lojtar fantastic per moshen e tij dhe nuk i vinte turp te luante. Te luaja me Messi’n ishte e pabesueshme.”

“Gruaja e Messi’t n’a perkthente sepse ajo fliste anglisht shume mire. Me vone perfundova duke bere not me Messi’t, shkuam tek barka e tij dhe kaluam kohe se bashku ne uje.”

“Ai me ngriti ne supet e tij dhe Thiago me ndiqte kudo qe shkoja. Te luaja me Messi’n ishte nje kenaqesi e madhe. Ai sillej si nje baba normal. Gjithashtu e pashe qe Messi’t i pelqeu shume qe djali i tij luante me femije te tjere.”

“Nuk do t’a harroj kurre kete.”

Nje shembull tjeter se sa modest qe eshte Lionel Messi. /bmshqip.com

SHPËRNDAJE