Ballina Media Nata e mbremshme ishte e tmerrshme per qytetaret dhe turistet ne Barcelone!...

Nata e mbremshme ishte e tmerrshme per qytetaret dhe turistet ne Barcelone! [VIDEO]

SHPËRNDAJE

Nata e mbremshme ishte me te vertete e tmerrshme per Katalunasit derisa rane nen shoqerine e huliganizmit te anglezve.

Video te turpshme u shperndane ne mbremjen e djeshme, derisa fansat e Liverpool’it bene nje rremuje te vertete ne sheshet kryesore te Barcelones.

Rreth 5.000 tifoze te Liverpool’it kane udhetuar per ne Katalunis dhe qindra prej tyre mbreme ishin mbledhur ne sheshin “Placa Reial”, aty edhe ku ndodhen disa incidente per te ardhur keq.

Ne videon e pare mund te shihni se si nje fans aziatik po qendron afer fontanes dhe nje fans i Liverpool’it e shtyen ate aty dhe me pastaj e gjithe turma fillon te qesh dhe benin edhe kore raciste:

Ja edhe nje video me e kjarte e nje tjeter turpi ku nje burre  shtyn nje shites te birrave ne fontane:

Sikur nuk i’u mjaftoi ky gjest i turpshem. Fansat e Liverpool mbreme ishin te dehur dhe bene shume sherre.

Ata u pane edhe duke u kacafytur me policine Spanjolle:

Ata u ballafaquan me Policine edhe ne oret e vona te mbremjes:

Policia vendase ka konfiskuar diku rreth 3000 kanaqe te birrave neper rruge mbreme.

Sipas Mundo Deportivo’s, 6 tifoze te Liverpool’it jane arrestuar derisa disa punetor te hotelit kishin thirrur policine pershkak se ishin sulmuar nga ta.

/bmshqip.com

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.