SHPËRNDAJE

FC Barcelona dhuroi spektakel sonte dhe nuk deshtoi ne shenimin e golave.

Nje fitore e rehatshme prej 5-2 ishte shume e nevojshme per te rritur moralin e ekipit para super ndeshjes kunder Dortmund te marten.

Nje nga golat ishte i vecante edhe per familjen e De Jong, sidomos per babain e tij, i cili e feston me plot zemer golin e pare te djalit te tij per Barca’n.

De Jong shenoi golin e pare edhe per Holanden ne kete jave, andaj kane qene dite mjaft te vecanta edhe per te gjithashtu.

Nje super gol qe festohet mjaft me emocione nga babai i tij. Shijojeni kete video te bukur:

SHPËRNDAJE