SHPËRNDAJE

Barcelona arriti mjafte mire qe t’a kaloj sfiden e rradhes dhe njeren nder sfidat me te veshtira deri tani ne kete sezon.

Valencia asnjehere nuk ka qene nje kundershtar i lire, mirepo kesaj here nuk ishte ne me te miren e saj. Forma e mire e Barcelona gjithashtu ndikoj.

Ndeshja u percoll me disa momente vendimtare e shume interesante, sidomos shenimi dhe asistimi i golave nga Ansu Fati dhe De Jong.

Dhe pas nje super ndeshje te Barcelones ne Camp Nou, ajo arriti qe t’a mbosht Valencian me rezultat disi te thelle 5-2.

Frenkie de Jong: “Ansu Fati eshte nje talent i madh. Ai eshte shume i rehatshem me topin. Ka nje te ardhme te ndritur perpara”.

“Jam shume i lumtur qe kam shenuar golin tim te pare, pasi qe nuk shenoj shume. Ndjesha shume rehat ne fushe sot por patjeter qe ka vend per permiresime”.

SHPËRNDAJE