SHPËRNDAJE

Ne mesditen e sotme, FC Barcelona dhe Carles Perez jane takuar per te zgjatur rruget qe te dy me klubin.

Klubi dhe lojtari kane arritur marreveshje per rinovimin e kontrates per 2 sezone me shume, deri me 30 Qershor, 2022.

Faktikisht, nenshkrimi i kontrates se re te Carles Perez me FC Barcelona’n ndodhi ne zyrat e klubit ne kete mengjes, ku i pranishem ishte edhe Presidenti Josep Maria Bartomeu, Silvio Elias (pergjegjes ne fushen profesionale te futbollit), CEO i Barca’s Oscaru Grau, sekretari teknik Abidal dhe ndihmesi i Abidal’it, Ramon Planes.

E ditur per media eshte bere tek tani.

Carles Pérez zyrtarisht ka debutuar me ekipin e pare ne ndeshjen e fundit te sezonit te kaluar ne La Liga kunder Eibar ne Ipurua. Ai erdhi ne zevendesim te Malcom ne minute e 73-te dhe u be lojtari i 8-te nga La Masia qe debutoi me ekipin e pare.

Carles Perez eshte perfshire ne 5 nga 6 ndeshjet e fundit me Barca’s ne te gjitha kompeticionet.

Ai gjithashtu debutoi me gol ne ndeshjen kunder Betis ne Camp Nou (5-2).

Carles Perez ka nje klauzole prej 100 milion eurosh. Pra, nese dikush e deshiron ate, kaq para duhet te jep ne tavoline. /bmshqip.com

SHPËRNDAJE