Ballina News E FUNDIT | Franca do te luaj ndeshje miqesore, sa ka mundesi...

E FUNDIT | Franca do te luaj ndeshje miqesore, sa ka mundesi qe Dembele te ftohet?

SHPËRNDAJE

Ousmane Dembele njihet per aftesit qe ai i ka dhe besohet shume se do te jete e ardhmja e futbollit, vete fakti qe Barcelona ka paguar me shume se 100 milione per kete lojtare e deshmon.

Dembele ishte i pafate ne kete sezon ku pati disa lendime qe e mbajten jashte fushave per nje kohe te gjate dhe nuk mundi te tregoj shume nga vetja e tij.

Megjithate, ai tani eshte rikthyer dhe me performancat e tij se fundmi ka treguar se meriton me shume minuta.

Ne fillim mendohej se Dembele nuk do te luaj ne Kupen e Botes ne kete vere, por sic duket nuk do te jete ashtu.

Franca tani do t’i luaj 2 ndeshje miqesore prej te cilave trajneri Didier Deschamps do te vendos edhe listen me lojtaret e ftuar te Enjten.

E tani edhe pas lendimit te Kingsley Coman, Dembele do te ftohet me shume gjasa dhe duhet t’a tregoj veten e tij.

Franca do t’i luaj disa ndeshje miqesore gjate muajve ne vazhdim dhe nese Dembele e tregon veten e tij atehere do te luaj edhe ne Kupen e Botes.

Pa pike dyshimi mund te thuhet se Franca me lojtaret qe i posedon eshte njera nder favoritet per t’a fituar Kupen e Botes.

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.