Ballina News EKSKLUZIVE: Barca drejt finalizimit me nje tjeter lojtar te ri!

EKSKLUZIVE: Barca drejt finalizimit me nje tjeter lojtar te ri!

SHPËRNDAJE

FC Barcelona nuk po ndalet me kaq ne kete merkato.

Pas nenshkrimit me holandezin De Jong (edhe pse perfundoi ne janar) dhe francezin Griezmann, tani Barca ka kthyer syte ne tjeter pozite.

Eshte shume e qarte se lojtaret jane shume komfort dhe nuk po kane shume konkurrence, sidomos “te moshuarit”.

Pozita e Jordi Alba’s eshte nje pozite e paprekur tash e disa vite derisa e ka “privatizuar” ate spanjolli, e ne sezonin e kaluar e pame se sa shume klubi kishte nevoje per nje zevendesues te tij.

Gazetari me i besueshem italian, Di Marzio, nepermjet llogarise se tij ne Twitter, sapo ka konfirmuar se Barcelona eshte shume afer te mbylle marreveshje me Real Betis per mbrojtesin e krahut te majte te tyre, Junior Firpo.

22 vjecari do te bashkohet me Barca’n per nje shifer prej 27 milion eurosh.

Gjithcka pritet te mbyllet posa klubi blaugranas te merr nje “OK” te fundit nga presidenti Bartomeu, i cili eshte se bashku me ekipin ne Japoni.

Megjithate, e rendesishmja eshte qe kjo pune eshte ne fazat e fundit dhe me ne fund nje konkurrent per Jordi Alba’n. /bmshqip.com

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.