SHPËRNDAJE

FC Barcelona shkaterroi Valencia’n me rezultat 5-2 ne nje mbremje shume te kendshme ne Camp Nou.

Katalunasit me ne fund i’u kthyen fitoreve te sigurta derisa sot bene nje super paraqitje dhe shpresojme qe te vazhdohet edhe per ndeshjen kunder Dortmund pas disa ditesh.

Me kete fitore blaugranet kane grumbulluar plot 7 pike, 2 me pak se Atletico te cilet udheheqin ne La Liga, dhe 1 me pak se Real Madrid, ne vendin e dyte.

Piket po grumbullohen, kjo eshte e rendesishme. Debutimi i Ansu Fati’t me nje super gol, me nje super asistim dhe me nje super ndeshje ishte nje tjeter pike e rendesishme.

Goli i pare i De Jong ishte dicka e bukur per te pare gjithashtu. Pique shenoi dhe Suarez me dy gola me pastaj ne rikthimin e tij pas lendimit. Ishte nje nate e kendshme dhe e rendesishme per moralin e ekipit.

Kjo fitore eshte e rendesishme sidomos pas deshtimit te Atletico Madrid sonte kunder Sociedad si mysafir ne Anoeta, derisa madrilenet nuk deshtuan per pak ne Bernabeu, me rezultat 3-2 kunder Levante’s.

Keshtu duket klasifikimi ne la liga deri tani:

SHPËRNDAJE