SHPËRNDAJE

RFEF (Federata e Futbollit e Spanjes) i shqiptoi nje denim klubit te FC Barcelona prej 300 euro per transferimin jo te rregullt te Antoine Griezmann, teme kjo qe ka qene e perfolur shume ne kete jave pershkak te shumes se dhene nga federata.

Per kete u pyet edhe trajneri i Atletico’s, Diego Simeone ne konferencen per shtyp para ndeshjes kunder Real Madrid’it sonte:

Megjithate, Simeone injoroi totalisht kete pyetje duke vazhduar per te folur per Real’in:

“Barca u denua vetem 300 euro? Madrid kane lojtar shume te mire, nese ata perdorin hapesirat e tyre mire, do te jete e veshtire per ne. Bale po shton formen, Benzema po duket mire dhe Hazard ka nje teknike shume te madhe.”

Keshtu e injoron totalisht kete ceshtje.

Sa per kujtim, Atletico Madrid e akuzoi Barca’n se kishte biseduar me Griezmann ne Mars, kur klauzola e lojtarit ishte 200 milion euro atje. Klubi Madrilen dehiron qe Barca t’i jep edhe 80 milion euro per 28 vjecarin, duke llogaritur edhe ato 120 milion eurot e dhena ne qershor.

Megjithate, asgje nuk eshte pare e dyshimte qe Barca te del fajtore, derisa ishte deshira e Antoine pe t’u larguar. Atletico ka 10 dite kohe per te bere apel per kete.

Por, as Barca nuk deshiron te paguaj shumen qesharake prej 300 eurosh. Normalisht, per klubin nuk jane asgje 300 euro, por ata nuk duan te pranojne dicka qe mendojne qe nuk e kane bere. Barca beson qe nuk ka thyer asnje rregull. /bmshqip.com

SHPËRNDAJE