SHPËRNDAJE

Pas nje super ndeshje te Barcelones ne Camp Nou, ajo arriti qe t’a mbosht Valencian me rezultat disi te thelle 5-2.

Ndeshja u percoll me disa momente vendimtare e shume interesante, sidomos shenimi dhe asistimi i golave nga Ansu Fati dhe De Jong.

Sergio Busquets pas ndeshjes pati fjalet e tij per kete ndeshje, e sidomos fjale te medha per qender sulmuesin Luis Suarez.

Busquets:”Suarez? Ai thjeshte eshte qender sulmuesi me i mire ne bote”. – fillon Busquets.

Nje gje te cilen e shpreson shume Busquets eshte aktivizimi edhe me i tepert i Ansu Fatit ne ekipin e pare, qe ai te pershtatet akoma me shume.

“Duhet te jemi te qete me Ansu Fatin dhe vetem t’i ndihmojm atij. Ti tregojme atij se ku eshte dhe te punoj sa me shume qe eshte e mundur. Ai do te na ndihmoj neve shume”.

Me pas Busquets vazhdon: “Shpresojme qe te shohim Leo Messin dhe Dembele gati ne ditet ne vazhdim”.

SHPËRNDAJE