Ballina News Statistikat e FC Barcelona ne Camp Nou frikesojne Chelsea.

Statistikat e FC Barcelona ne Camp Nou frikesojne Chelsea.

SHPËRNDAJE

FC Barcelona kete sezon po tregohet nje skuader teper solide ne te tre repartet e fushes.

FC Barcelona ka nje statistike teper te mire ne Camp Nou ku tregon sesa mire luajne ato ne shtepine e tyre. Vetem dy skuadra kane arritur ti shenojne me shume se dy gola FC Barcelona ne Camp Nou qe nga Gushti deri me sot.

Keto skuadra jane Real Madrid ne Super Kupen e Spanjes ne fitoren 3-1 dhe Celta Vigo ne barazimin 2-2 ne La Liga. Ne La Liga Barcelona ka shenuar 60 gola dhe ka pranuar 10 gola.

Camp Nou eshte nje stadium shume i veshtire per kundershtaret ku shihet qarte edhe kete sezone. Ne 21 ndeshje te luajtura ne Camp Nou 18 jane fitore, 2 barazime ne Celta Vigo dhe Getafe dhe humbja me Real Madrid ne SuperKupen e Spanjes.

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.