Ballina News STATISTIKE E CMENDUR: Athletic Bilbao ka 17 vite pa fituar ne Camp...

STATISTIKE E CMENDUR: Athletic Bilbao ka 17 vite pa fituar ne Camp Nou.

SHPËRNDAJE

FC Barcelona dhe Athletic Bilbao perfaqesojne nje ndeshje te vecante ne lige, gjithmone. Basket e kane vizituar stadiumin Blaugrana 103 here ne te gjitha kompeticionet por nuk kane dalur me rezultate shume te mira.

Ne pergjithesi, FC Barcelona ka fituar 70 ndeshje ne shtepi kunder Athletic, ka humbur 20 dhe ka barazuar 13 here.

Hera e fundit kur Basket fituan ne Camp Nou ishte viti 2001 ku ata fituar 1-2 fale golave te Urzaiz dhe Ezquerro, ku trajner ishte Jupp Heyncke. Ndersa, Barça kishte trajner Rexach ndersa golin e vetem e shenoi Rivaldo.

Qe nga ajo ndeshje, Athletic ka vizituar Katalunasit 20 here ku kane qene ne gjendje vetem te nxjerrin maksimumin 4 barazime. Njeri nga keta barazime i ushtoi me humbje te titullit per Barcelonen. Ne sezonin 2015/16 Bilbao e Valverde’s barazoi 1-1 ne ndeshjen kthyese qe ia siguroi titullin Bilbao’s, perkatesisht SuperKupen e Spanjes.

Qe nga atehere, 4 humbje rradhazi deri sot dhe se paku kane pesuar 3 gola ne secilen ndeshjen.

Kete pasdite, Barcelona do te jete pa Suarez, por Dembele dhe Messi jane gati per te vazhduar serine e fitoreve per Barca’n. /bmshqip.com

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.