SHPËRNDAJE

Edhe nje tjeter vizite e Barcelones ne La Liga, kesaj here ka udhetuar per ne Pamplona qe te perballet me Osasuna. Ndeshje e cila do te filloj nga ora 17:00.

Perpos lendimeve te Messit, Suarez, Dembele, Neto te Barcelona eshte lenduar edhe mbrojtes i krahut Junior Firpo.

Sic edhe po shihet, Barcelona ka probleme te shumta me lendime kete sezon te ri ne La Liga, sidomos mungesa e Leo Messi.

Mirepo, Griezmann eshte ne krye te detyres atehere kur nevojitet me se shumti dhe po e dergon Barcelonen perpara. Edhe sot ka detyra thelbesore.

Sigurisht qe jo vetem Osasuna, por asnje ekip ne La Liga nuk duhet te nenvleresohet asnjehere. E nje gje te tille nuk do t’a beje as sot Barca.

Valverde deklaroj se Osasuna jane ekip mjafte i rrezikshem dhe do te luajn me formacionin me te mire.

E kjo 11-she qe trajneri Ernesto Valverde ka vendosur per kete ndeshje eshte ky:

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.