SHPËRNDAJE

Vitet e fundit vemendja kyce e gjithe fansave te futbollit ka qene padyshim ne ndeshjen me te madhe, asaj midis Barcelones dhe Real Madrid.

Pamarre parasysh lojtaret te cilet kane luajtur ne keto ndeshje, rivaliteti i madh ka ekzistuar gjithmone qysh nga koherat me te hershme.

E ndeshja e pare per stinorin e ri te La Ligas mes Barcelones dhe Real Madrid do te marr pjese me 26 Tetor, e Shtune.

Disi si e pazakont do te jete koha kur do te luhet kjo ndeshje, pra ne ora 13:00 por kjo sdo te kete aspak ndonje rol te madh!

Arsyeja pse eshte vendosur ky orar eshte per Ameriken qe t’a kene mundesin t’a shikojne edhe ata ndeshjen e jo ne oret e hershme te mengjesit.

Image result for barcelona vs real madrid

Nje rikujtim i vogel se Barcelona ka fituar te dyja Klasiket e sezonit te kaluar, madje te fundit me rezultat te bindshem.

El Clasico e fundit u zhvillua ne Camp Nou dhe Barcelona arriti qe te fitoj 5-1 edhe pse Leo Messi mungoj ate ndeshje. Luis Suarez shenoj 3 gola duke i befasuar te gjithe, ndersa golat e tjere u shenuan nga Coutinho dhe Vidal.

SHPËRNDAJE