SHPËRNDAJE

Neser me fillim nga ora 17:00 FC Barcelona do te perballet me Osasunen si mysafir, ne ndeshjen e trete ne kuader te La Liges.

Njekohesisht do te jete edhe ndeshja e fundit para “pushimit nderkombetare” [ndeshjeve te lojtareve me kombetaret perkatese] dhe pastaj do te kthehemi me diku 1 muaj futboll ekipi pa ndalur per te shijuar totalisht klubin tone.

Megjithate, para ndeshjes me Osasunen, Barca merr nje lajm jo shume te mire.

Zevendesuesi i Jordi Alba’s, Junior Firpo ka nje zgjatje te brendshme ne ligamentin e gjurit te majte dhe do te mungoj per neser.

Nuk ka nje kohezgjatje te caktuar, gjithcka do te varet se sa do te jete ne gjendje t’a rikuperoje veten lojtari.

Firpo ende nuk ka pasur ndonje shans te madh per te treguar cilesite e tij. 15 minutat e pare i pati ne ndeshjen kunder Betis, ish ekipit te tij, kur loja tanime kishte mbaruar. Megjithate presim nga ai.

Me te vertete te pafat si ekip koheve te fundit. Ky sezon ka filluar me shume lendime. /bmshqip.com

 

Vërejtje!Ky website kontrollohet dhe menaxhohet nga BMSHQIP. Materialet janë për shfrytëzimin personal tuajin dhe për qëllime jo-komerciale. Ato nuk mund të kopjohen, riprodhohen, ripublikohen, modifikohen, transmetohen, ose distribuohen në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të BMSHQIP. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë website ose medium tjetër, pa lejen e BMSHQIP, është shkelje e drejtave autoriale dhe është i ndaluar, sipas dispozitave ligjore në fuqi.