SHPËRNDAJE

Barcelona do te udhetoj per ne Madrid qe te perballet me ekipin e Getafes per gjiron e 8-te te La Liga!

Ne kete sezon, Barcelona po ka probleme te shumta me lendime dhe gjithashtu nje problem kryesor eshte pike shume te humbura ne ndeshje jashte shtepis.

E tani i gjithe ekipi ka pasur nje lloj dreke ku kane biseduar per ceshtjet kryesore dhe pritet reagim i fuqishem nga kampionet e La Ligas, te cilet per momentin jane vetem ne vendin e 6-te me 10 pike.

Kete vit ndoshta jemi duke pare La Ligan me interesante, ku Real Madrid eshte ne vendin e pare me 14 pike, e percjellur nga Real Soceidad dhe Atletico Madrid me nga 13 pike secila. Ne fundjave do te shohim edhe derbin midis Real Madrid dhe Atletico Madrid qe pritet ta beje edhe me interesante La Ligan!

Tani si zakonisht, nje dite perpara ndeshjes publikohet edhe lista e 19 lojtareve qe do te udhetojn per kete ndeshje. Lajmi me negativ qe Barcelona mund te merr eshte lendimi i Ansu Fati…

Ansu Fati do te mungoj ne ndeshjen e neserme per shkak te nje lendimi ne gjurin e tij te djathte. Rikuperimi i tij do te tregoj se sa shpejt do te kthehet perseri ne fushat e gjelberta 16 vjecari senzacional i Barcelones qe po bene mrekullira kete sezon, eshte nje mekat qe u lendua.

Ne kete ndeshje perpos Ansu Fati, Barcelona ka edhe mungesa tjera te medha qe duhet potencohen: “Lionel Messi, Jordi Alba dhe Samuel Umtiti”, jane te gjitha akoma te lenduar..

Lista e plote e 19 lojtareve te ftuar per kete ndeshje eshte sic vijon me poshte:

SHPËRNDAJE